W portalu Artillo.pl sprzedaż można prowadzić wybierając jeden z dwóch typów kont Projektantów - w zależności od sposobu prowadzenia sprzedaży.

Profesjonalista na Artillo.pl

Jeżeli Twoje konto ustawione jest jako konto firmowe, a w danych kontaktowych zdefiniowałeś swój numer NIP, wówczas sprzedajesz na portalu jako firma. Wiążą się z tym określone przez polskie i europejskie prawo obowiązki wobec konsumentów, ale jest to również potwierdzenie zawodowego zajmowania się przez Ciebie rękodziełem.

Tego rodzaju konta oznaczamy odznaką "PROFESJONALISTA", która widoczna jest na karcie wszystkich Twoich produktów bezpośrednio pod Twoim logotypem oraz nazwą.

Hobbysta na Artillo.pl

Jeżeli Twoje konto ustawione jest jako prywatne, prowadzone przez osobę fizyczną lub jak konto firmowe, ale nie uzupełniłeś jeszcze prawidłowo swojego numeru NIP, wówczas sprzedajesz na portalu jako osoba fizyczna. Nie dotyczą Cię wówczas bezpośrednio wszystkie przepisy ustawy o prawach konsumenta.

Osoby, które zajmują się rękodziełem, ale nie prowadzą w związku z tą działalnością własnej firmy oznaczamy odznaką "HOBBYSTA", która widoczna jest na karcie wszystkich Twoich produktów bezpośrednio pod Twoim logotypem oraz nazwą.