Strona główna Wywiady Rękodzieło z bliska: Moja Biżuteria

Rękodzieło z bliska: Moja Biżuteria

Wracając po wakacjach proponujemy Wam dzisiaj do przeczytania bardzo ciekawy wywiad z Panią Beatą, która od lat tworzy wyjątkową, ręcznie wykonywaną, biżuterię.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z tworzeniem biżuterii? Co spowodowało, że wybrałaś właśnie tę dziedzinę rękodzielnictwa?

Moja przygoda z tworzeniem biżuterii zaczęła się oczywiście od pasji kamieniami. Kamienie są bardzo wdzięcznym materiałem pełnym energii i piękna i to chcę przekazać w swoich wyrobach. Na początku robiłam biżuterię tylko dla siebie ale kiedy już miałam jej zdecydowanie za dużo obdarowywałam znajomych ,później miałam małe indywidualne zamówienia i tak znalazłam Artillo. Z biegiem czasu bardzo mnie to wciągnęło, wprost pochłonęlo i tak jestem do tej pory.

W swoich pracach wykorzystujesz różne kamienie – szlachetne oraz półszlachetne. Skąd u Ciebie fascynacja kamieniami, minerałami oraz ich wpływem na życie oraz samopoczucie człowieka? Skąd czerpiesz wiedzę na ten temat?

Pasją do kamieni zaraził mnie mój partner, ale od dziecka interesowałam się historią, a kamienie to przecież historia nas i całej planety. Zawsze gdy w ręce wpadł mi jakiś kamyk lubiłam znać jego historię, której szukałam we wszystkich środkach przekazu oraz bezpośrednie rozmowy z takimi samymi pasjonatami jak ja. Wiedzę czerpię ze wszystkich środków które są tylko możliwe. Miałam również przygodę z ezoteryką i tak sklejam to w jedną całość.

Twoje produkty charakteryzują się doskonałą jakością. Skąd pozyskujesz materiały niezbędne do swojej pracy?

Materiały pozyskuję poprzez przynależność do różnych grup takich samych pasjonatów jak i ja....gdzie zawsze mogę wybrać coś ciekawego dla siebie. Zamawiam również przez internet od polskich dostawców. Kupuję podczas podróży i mam w przyszłości zamiar wybrać się do Sandomierza gdzie jest nasz rodzimy krzemień pasiasty, który uważam jest trochę zapomniany i niedoceniany. Szukam wszędzie tam gdzie coś mnie zaintryguje w lokalnych sklepach, kupuję od osób prywatnych i na wszelkiego rodzaju targach .

Jesteś osobą, która do tworzenia potrzebuje zupełnego spokoju, czy może największe natchnienie powstaje w chaosie? Opowiedz nam jak wygląda Twoja pracownia?

Oczywiście potrzebuję spokoju chaos mnie dekoncentruje. Mieszkam w domu z rodziną i czasami jest z tym ciężko aby się wyciszyć, ale daję radę aby znaleść czas dla siebie i móc przekazać całą energię pozytywną do moich wyrobów. Moja pracownia znajduje się wszędzie tam gdzie ja toteż mam połączoną pracownię z mieszkaniem, a mieszkanie z pracownią.

Czy Twoi Klienci często zamawiają produkty personalizowane? Jest jakieś zamówienie, które szczególnie utkwiło Ci w pamięci?

Tak pamiętam jak na początku mojej działalności dostałam zamówienie na miedziane obrączki ślubne z bardzo dokładnym przekazem jak mają one wyglądać. Kłóciło się to z moją wizją, a wizją klienta, ale znaleźliśmy wspólne rozwiązanie.

Czy na przełomie wszystkich lat w świecie rękodzielników zauważyłaś jakieś zmiany w polskich Klientach? Czy wymagania dotyczące jakości produktów wciąż rosną? Kim są Twoi Klienci?

Oczywiście klient się zmienia z biegiem lat i rosną wymagania. Wyroby muszą być dobrej jakości ponieważ rękodzielnicy i klienci cały czas w pewien sposób ewoluują i wymagania rosną. Moi klienci to przemili ludzie zazwyczaj podzielają tą samą pasję co ja czyli uwodzi ich piękno i magia kamieni.

Patrząc z perspektywy czasu i swojego doświadczenia – jaka rada okazała się najcenniejsza na początku Twojej pracy w rękodzielnictwie? Co doradziłabyś osobie, która dopiero chce spróbować swoich sił w tej dziedzinie?

Przede wszystkim cierpliwość i czas. Nie trzeba zniechęcać się niepowodzeniami i cały czas doskonalić swoją wiedzę i umiejętnosci. Zachęcam do rękodzielnictwa gdyż jest to w pewien sposób odskocznia od codzienności,gdzie można się wyciszyć ale i zyskać nowe znajomości i umiejętności. Na rynku rękodzielników konkurencja jest przeogromna, ale każdy z nas jest na swój sposób inny i wyjątkowy....stąd ta cierpliwość od której zaczęłam.

W świecie rękodzielników ważny jest nie tylko talent, ale również marketing oraz odpowiednia obsługa Klienta. Jakie masz sposoby na przyciągnięcie uwagi nowych Klientów do swoich produktów? Podejmujesz jakieś specjalne działania marketingowe?

Prowadzę swoją stronę na FB połączoną ze sklepem na Artillo. Media społecznościowe są dużą siłą toteż tam przede wszystkim jestem. No i oczywiście zostaje wujek Google. Nie można pominąć tzw. poczty pantoflowej i polecania klientów jeden od drugiego. Zadowolony klient na pewno poleci mnie swoim znajomym i tak to się kręci.

Rękodzieło nierozłącznie wiąże się z rozwojem osobistym. Co Twoim zdaniem jest ważniejsze na początku przygody z rękodziełem – inwestowanie w rozwój własnych umiejętności przez różnego rodzaju książki i szkolenia czy może od zakupu urządzeń, które ułatwiają codzienną pracę i pozwalają zaoszczędzić czas w przyszłości?

Uważam, że na początku potrzebna jest wiedza aby doskonalić swoje umiejętności, aby umieć z takich narzędzi korzystać. Dobrze jest uczestniczyć w kursach wszelkiego rodzaju, których mnóstwo jest w internecie i w większości są one darmowe. Zawsze można podpatrzeć coś ciekawego co zainspiruje do własnej pracy.

Wywiad jest niezwykle ciekawy, ale my powoli zbliżamy się już do jego ostatnich chwil. Tradycyjnie już chcielibyśmy Cię zaprosić do zabawy w "szybką trójkę", czyli zestaw trzech niedokończonych zdań, gdzie Twoim zadaniem będzie dokończyć je bez chwili zastanowienia. Możemy zaczynać?

Oczywiście, jestem gotowa!

Gdyby nie rękodzieło to ... ?

Rękodzieło daje mi sposób na wyciszenie się i odcięcie od spraw bieżących tego świata, to wspaniały wypoczynek ....więc jeśli nie rękodzieło zapewne byłoby to malarstwo.

Dzień bez ..., to dzień stracony!

Dzień bez rękodzieła to dzień stracony. Robiąc wyroby mogę się zrelaksować i to w pewien sposób uzależnia .

Rękodzielnictwo to sposób na życie, a najwięcej radości w nim daje mi ....

Tak jest to w pewnym stopniu sposób na życie a najwięcej radości sprawiają klienci,to wspaniałe jeśli usłyszy się pochwałę swojej pracy i widać zadowolenie z drugiej strony.

Dziękujemy bardzo za poświęcony czas - na zakończenie naszej przyjemnej rozmowy, jeśli masz ochotę, możesz przekazać kilka słów od siebie bezpośrednio naszym Czytelnikom.

Podsumowując w moim butiku zawarte są prace tzw.sercem robione w których zawiera się energia i właśnie cała magia kamieni. Każdy wyrób ma swoją historię. Staram się wykorzystywać materiały jak najwyższej jakości, kamienie które są na swój sposób piękne i magiczne. Zachęcam do odwiedzania mojego butiku, gdyż zawsze znajdzie się w nim coś nowego, niepowtarzalnego i magicznego.

Jak spomniałam już wcześniej zamierzam odwiedzić Sandomierz i tam u źródła poszukać najpiękniejszych okazów krzemienia pasiastego. W przyszłości zamierzam dodawać prace z kamieni u nas całkowicie nieznanych bądź zapomnianych, aby móc podzielić się ich energią i przekazać ją moim klientom poprzez swoje prace. Taka najbliższa przyszłość w życiu prywatnym to wychodzę za mąż za ukochaną osobę i jestem bardzo szczęśliwa. Wszystkim Państwu również życzę wiecznej pogody ducha we wszystkich sytuacjach i przekazuję dużo pozytywnej energii. Wszystkiego najlepszego.

Dla wszystkich z Państwa mamy również wyjątkową ofertę! Do 26.09.2021 w butiku Moja biżuteria w naszej galerii dla zamówień powyżej 149,00 zł oferowana będzie darmowa dostawa produktów! Dodatkowo otrzymają Państwo 10% rabatu po wpisaniu w koszyku kodu rabatowego „MOJABIŻUTERIA”.

Lili

Lili

Polska, Szczecin

5


 

Odkryj produkty projektanta