Strona główna Specjalne okazje Oryginalne pomysły na prezenty dla dzieci

Oryginalne pomysły na prezenty dla dzieci

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka to nie jest taka prosta sprawa. Nie trudno jest co prawda wybrać zabawkę. Tych jest całe mnóstwo, a reklamy w sieci i w telewizji zachęcają do tego, w sumie prostego rozwiązania. Pytanie tylko, czy chcąc zrobić swojemu dziecku prezent, rzeczywiście chcemy wybierać proste rozwiązania? A może lepiej postarać się o rozwiązanie oryginalne?

Przede wszystkim trzeba się zastanowić, co może się maluszkowi spodobać? Jakie ma zainteresowania? Jak lubi spędzać wolny czas? Jakie zabawy podobają mu się najbardziej i co może mu się przydać. Nie bez znaczenia są też ulubione kolory, postacie i wzory. Zabawki czy przedmioty, które są dostępne w różnych kolorach można wtedy odpowiednio dopasować i sprawić swojemu dziecku tym większą przyjemność. Warto mieć to na uwadze.

Odkryj świat przygody

Pobudzanie dziecięcej wyobraźni, rozwijanie myślenia abstrakcyjnego, kreatywności i pomysłowości to bardzo ważne zadanie dla rodziców. Wręczanie gotowych zabawek raczej nie pomoże w tym rozwoju, ale odpowiednio dobrane i dopasowane akcesoria mogą zdziałać prawdziwe cuda.

Wśród nich, dobrym przykładem będzie ręcznie robione Tipi. To indiański namiot, który pobudzi wyobraźnię i zachęci dziecko to wielu długich godzin wspaniałej zabawy. W chwilach odpoczynku, wyścielone kocami i poduszkami tipi będzie doskonałym schronieniem, kryjówką i azylem, w którym dziecko będzie mogło sobie swobodnie ochłonąć i odsapnąć po przeżyciach i doświadczeniach z dnia.

Milusińscy

Dla najmłodszych dzieci, propozycja tipi może nie być zbyt trafiona. Najmłodsi milusińscy zdecydowanie bardziej ucieszą się z nowego przyjaciela. Ręcznie robione przytulanki ze starannie dobranych materiałów to doskonały pomysł. Starannie zaprojektowany i wykonany słoń, dinozaur czy inny stworek staną się nieodłącznym przyjacielem dorastającego niemowlaka.

Miękkie materiały i bardzo ładne wykończenie sprawią, że zabawka jest bardzo miła w dotyku, bardzo przyjemna i jednocześnie bezpieczna. Pastelowe kolory powodują, że zabawka nie jest krzykliwa, a urocze wzorki bawią, wywołują uśmiech i są źródłem radości.

W tym gronie również doskonale sprawdzają się przytulanki wykonane za pomocą szydełka. Te misie, osiołki i hipopotamki wykonane metodą szydełkową są niezwykle słodkie, miłe i bardzo przyjazne. Ich cudowne minki powodują, że każdemu dziecku od razu przypadną one do gustu.

Zabawki edukacyjne

Bardzo dobrym pomysłem jest też oferowanie dziecku zabawek edukacyjnych, których drugą rolą może być dekorowanie pomieszczenia. Temu służy na przykład alfabet na pięknych drewnianych kostkach. Dziecko może się uczyć literek, układania sylab i słów, a rodzic może wykorzystać te drewniane klocki do ciekawego udekorowania pokoju. Z literek układać można różne słowa, a im większy jest ten zestaw, tym większe pole do popisu się pojawia.

To tylko kilka pomysłów, a już widać, że oryginalne i nietuzinkowe prezenty to bardzo ciekawa propozycja i świetny sposób na sprawienie swojemu dziecku niezwykłego prezentu. Oczywiście, nie trzeba się ograniczać do kilku przedstawionych propozycji. Można i powinno się czegoś więcej poszukać. Warto w ten sposób wyróżnić swoje dziecko i nauczyć je wybierania ciekawszych rozwiązań, zamiast podążania za modą i głównym nurtem. Więcej propozycji można znaleźć na naszej stronie wśród podpowiedzi, jaki prezent wybrać dla dziecka. Zapraszamy.