Strona główna Specjalne okazje Dobry początek szkoły

Dobry początek szkoły

Wrzesień zbliża się już nieubłaganie i za chwilę rozpocznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci i rodziców to powrót do codziennej rutyny, dla innych to początek nowej, fascynującej przygody pełnej nieznanych ścieżek, nowych, nieodkrytych lądów i tajemniczych krain, które warto zobaczyć. Niezależnie od tego, jak do tego podchodzimy rozpoczęcie nauki w szkole może być dla dziecka rzeczywiście wspaniałym doświadczeniem. Ważne, by to rodzice pokazali dziecku, że staje przed nowym, ciekawym wyzwaniem. Dobrym sposobem wprowadzenia pozytywnego nastawienia do szkoły, jest pełne entuzjazmu przygotowanie, w czym z miłą chęcią możemy pomóc.

Dla małej uczennicy

Mała uczennica z pewnością ucieszy się z kilku atrakcyjnych dodatków i dziewczęcych akcesoriów, które sprawią, że na szkolnym korytarzu będzie prawdziwą damą. Piękne opaski na włosy, które są  w całości ręcznie wykonane, podwójnie spełnią swoją rolę. Z jednej strony zabezpieczą fryzurę i ochronią oczy przed niesfornymi kosmykami. Z drugiej zaś będą stanowiły doskonały dodatek i element dekoracyjny, który pozwoli małej damie poczuć się nie tylko pięknie, ale również pewnie.

Dla zwolenniczek różnorodnych upięć na włosach przydadzą się gumki do włosów. Pięknie wykończone i artystycznie udekorowane, sprawią, że każda dziewczynka będzie się w nich czuła wyjątkowo. Duży wybór wzorów i kolorów sprawia, że można tu znaleźć komplet idealny dla siebie. A gdyby gumki nie dawały sobie rady z bujnymi lokami, czy uciekającymi pasemkami, z pomocą przyjdą równie piękne i wyjątkowe spinki i wsuwki, które zachwycą niejedną małą księżniczkę.  

Wyposażenie do szkoły

Nie mniej ważne jest skompletowanie odpowiedniego ekwipunku na tak ważny moment. Potrzebne więc będą akcesoria, która pomogą pokonywać kolejne szkolne przygody i z radością poznawać świat.

Każdy uczeń powinien być więc wyposażony w worek, w którym ukryje niezbędny ekwipunek i ubranie poszukiwacza przygód. Dobrze, jeżeli jest to worek wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny, ponieważ dzięki temu nie pomyli się z innym workiem, innego odkrywcy.

Niesamowita szkolna przygoda to również podróż przez świat książek i literatury. Czasem trzeba jednak zrobić przystanek, by nieco odpocząć, ochłonąć, zastanowić się i przemyśleć przeczytane właśnie słowa. By nie zgubić się w czasie przystanku, zakładka do książki będzie doskonałą pomocą. Pomoże zaznaczyć właściwą stronę, bez uszkodzenia i niszczenia książki i bez konieczności zapamiętywania miejsca, w którym się skończyło.

Bardzo ważnym wyposażeniem młodego odkrywcy są ołówki i długopisy. W ich uporządkowaniu pomoże ręcznie robiony piórnik w wesołych i żywych kolorach. Dzięki niemu wszystkie długopisy, mazaki i kredki będą zgromadzone w jednym miejscu i zawsze będą pod ręką.

Pracownia mistrza

Warto również odpowiednio przygotować miejsce do przyszłej nauki i narodzin przyszłego mistrza. Pracownia powinna sprzyjać skupieniu, ale również wypoczynkowi. Warto zadbać o kilka podstawowych elementów wyposażenia pokoju małego odkrywcy, a z pewnością szkoła będzie mu się kojarzyła bardzo pozytywnie.

Pudełko na skarby doskonale sprawdzi się jako miejsce, w którym podróżnik będzie mógł kolekcjonować swoje najnowsze zdobycze czy pamiątki szkolnych wypraw.

Warto przygotować się z dzieckiem do szkoły. Gdy zobaczy ono entuzjazm rodziców z pewnością z większym zaangażowaniem samo weźmie udział w tych przygotowaniach, a szkoła nie będzie dla niego wyłącznie przykrym obowiązkiem, ale stanie się też wyczekiwaną przygodą.